chorvatsko-mali-losinj-2Né nadarmo jsme strávili naše líbánky právě na tomto krásném ostrově. Byla to naše první cesta do Chorvatska a tak jsme bohužel jeli autobusem a ne letecky což by bylo asi příjemnější.

Mali Lošinj najdete na severu Chorvatska na ostrově Crés. Je to místo s velmi stálým a příjemným podnebí díky kterému se sem již v minulosti jezdili rekreovat a léčit mnozí nemocní ale i třeba jen ti co mají rádi krásnou přírodu a moře.

Musím říci že ostrov je vskutku kouzelný a přestože se jedná o malou rybářkou vesničku tak zde najdete i kostelík a přístav ze kterého pravidelně vyplouvají lodě na tzv. Fish picknick což je vlastně projížďka lodí většinou na celý den po okolí a koupáním v moři a na lodi připraveným obědem.Nám se to moc líbilo.

Ale co mě především zaujalo je promenáda okolo mořského pobřeží který tu vede několik kilometrů. Při procházce se tak můžete kochat krásným výhledem na moře a nasávat vůni pečených ryb z místních restaurací. Na ostrově najdete i půjčovnu kol což zájemcům umožní udělat si vyjížďku na vrchol ostrova a porozhlédnout se po jeho okolí.

chorvatsko-mali-losinj

Ubytování je zde také různorodé od bydlení ve stanu, chatce po ubytování v luxusním hotelu u pobřeží. Mali Lošinj se mi do paměti navždy vryl svou krásnou vůní všudypřítomných borovic a doufám že se sem zase brzy vrátím.

  • Pro dámy – na ostrově byly vymíceny všechny jedovatí hadi takže se nemusíte obávat nemilého setkání někde v trávě.
  • Pro cestovatele – podívat se můžete i do sousedního Veli Lošinj nebo na ostrůvek Ilowic.

 

Chorvatsko – Mali Lošinj
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here