Uvolnit se v pátek z práci, sbalit nezbytně nutné věci do příručního zavazadla a prodloužený víkend na chatě uprostřed lesa vyměnit za nějakou evropskou metropoli. Tomuto trendu holduje stále více českých turistů. V následujících řádcích si představíme tři atraktivní destinace, kde můžete prožít eurovíkend.

Unsplash / Pixabay

Eurovíkend je krátká dovolená, přičemž v hotelu strávíte jednu, maximálně čtyři noci. Náplní zájezdu je poznání nových míst, návštěva architektonických skvostů, setkání s místními lidmi a ochutnání jejich tradiční kuchyně.

Paříž s dominující Eiffelovou věží

Bezesporu nejoblíbenější je eurovíkend v Paříži. Výchozím bodem je proslulá Eiffelova věž. Nicméně součástí itinerářů jsou i Louvre, Vítězný oblouk a čtvrť La Defense. Prodloužený víkend postačí, abyste svou návštěvou poctili většinu významných atrakcí. Pakliže preferujete klid, oceníte procházku po Montmartru. Odpočinek slibuje posezení v Lucemburských či Tulerijských zahradách. Opomenout byste neměli ani mrakodrap Montparnasse, který vám otevře výhled na celou francouzskou metropoli.

Athény pro milovníky historie

V posledních letech se do popředí dostává eurovíkend Athény. Hlavní město Řecka skrývá pestrou škálu historických památek. Dominantou je Akropole, která dříve představovala náboženské centrum. Za návštěvu stojí Dionýsovo divadlo, což je nejstarší divadlo planety. A za zmínku stojí i Národní archeologické muzeum.

Londýn – místo, kde se jezdí vlevo

tpsdave / Pixabay

Ačkoliv je Londýn popisován jako deštivé město, není to zcela pravda. Ideálním obdobím pro dovolenou ve Velké Británii je září a říjen, kdy zde panuje příjemné babí léto. Počasí by vás rozhodně nemělo odradit od návštěvy. Eurovíkend v Londýně zpestříte ojedinělými atrakcemi. Hlavními symboly města jsou Buckinghamský palác, nejznámější most Tower Bridge a pevnost Tower of London.

3 TOP destinace pro prodloužený víkend: Paříž, Londýn a Athény
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here