Dovolená na Novém Zélandu

Nový Zéland je stát ležící v Pacifiku a je rozdělen na severní část a jižní část. Toto místo by se většina lidem měla vybavit jako bydlení pro hobity, protože na Novém Zélandu se natáčela trilogie Pána prstenů. Je tvořen Severním a Jižním ostrovem a kolem v oceánu se nacházejí menší ostrovy, které s Novým Zélandem sousedí. Jesliže si pořídíte letenky a vydáte se do této země, nebudete nikdy litovat!

Co se Severního ostrova týče, teploty jsou velmi vysoké, na tom Severním jsou o něco mírnější. Když nastane zimní období tak zimy opravdu nejsou kruté ale docela mírné.

Nový Zéland je pověstný svou krásnou krajinou a příjemným prostředím pro každého. A najdete zde i plno krásných přírodních národních parků.

Wellington

Hlavní město Nového Zélandu, které leží na Severním ostrově. Měli byste navštívit budovy parlamentu. Budovy jsou postaveny v gotickém stylu. Byla i postavena novější budova, která se nazývá Včelím úlem a je hojně navštěvována. Zajímavé na tom je, že budovy jsou spojené podzemním tunelem. Dále také byste měli navštívit Te Papa Museum je to Národní muzeum Nového Zélandu, kde zjistíte historii tohoto místa a také uvidíte expozici, jak by to mohlo někdy v budoucnu na světě vypadat. A také v něm uvidíte, jaké rostliny na tomto ostrově rostou a jaké zvířata tu žijí. Zajímavostí tohoto města je, že leží v moři, proto tam je vybudován i přístav, podle kterého se město jmenuje, kde jsou přistavěny trajekty, na kterých se můžete povozit okolo města.

Days bay je oblíbená pláž nedaleko přístavu Wellington. Zde se můžete odreagovat koupeli ne v moři ale v oceánu.

Hot Water Beach je velmi krásné místo, které stojí za návštěvu. V podzemí pláže vedou teplé minerální prameny, takže vezměte s sebou lopatu, vykopejte si díru a ponořte se do horkých pramenů na pláži, kterou bouřlivé omývá studený Tichý oceán.

Auckland

Je nevětší město tohoto ostrova a leží u pobřeží Pacifiku. Pokud se tam podíváte, navštivte Válečné muzeum nebo Námořního muzea. Obě dvě muzea mají velmi dobrou pověst a jsou hojně navštěvována. V tomto městě byste měli i navštívit Sky Tower což je televizní věž. Je vetší než Eifellova věž a na vrcholu věže je restaurace, takže po výstupu se můžete i najíst.

Nejznámější národní parky

Kahurangi

Je nejznámější novozélandský národní park. V parku najdete rozmanitou faunu a flóru. Také se můžete podívat na jeskyně. Park se dělí na přístupové brány Takaka, Karamea, Tapawera, Murchison a Heaphy track. Část Heaphy track, je nejvíce navštěvována.

Nelson Lakes

Nachází se zde jezero ledovcového původu Rotoiti. Při procházení narazíte na jezero Rotoroa, které je pověstné svou průzračnou vodou a každý by si v něm chtěl zaplavat.

Abel Tasman

Je velmi oblíbený protože nabízí všechny možné možnosti jak se tam projít, zaplavat si nebo se tam prostě utábořit. Tento park je vhodný i pro malé děti, kvůli svému mírnému terénu.

Hodnocení článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *