Letecky do Austrálie aneb hurá na dovolenou

australie-pobreziDo Austrálie dnes není problém se dostat.Toužíte-li zažít skutečně exotickou a jedinečnou dovolenou tak neváhejte navštívit Austrálii a poznat mnoho z jejích krás.Nejednodušší cesta jak se sem dopravit je samozřejmě letecky. Letecky se dnes dá dopravit po celém světě poměrně levně.Letenky  do Austrálie sice něco stojí,ale dají se sehnat například i levné letenky koupíte-li v dostačeném předstihu.

Na internetu naleznete mnoho nabídek na koupi často i o polovinu levnějších letenek dáte- li si s na hledání záležet.

Co navštívit při dovolené v Austrálii?

Austrálie se dělí na několik podstátů- podobně jako Americké státy.Turisticky zajímavé cíle jsou v Austrálii poměrně vzdálené a tak nejlepším dopravním prostředkem je zde automobil. Samozřejmě lze větší vzdálenosti překonat i letecky, ale s autem jste více flexibilní a můžete jet kam se vám zachce.

A co je třeba vidět?

Stát Nový jižní Wales

Naleznete zde mnoho zajímavých cílů. Určitě by bylo škoda vynechat například Silverton– legendární město duchů. Nebo si nechat ujít Návštěvu Blue Mountains National Park – australského národního parku.

Při cestě po jižním Walesu stojí za to si zajet k pobřeží kde se nalézá údajně nejkrásnější  záliv Austrálie- Jervis Bay.

Jižní Austrálie

Za zmínku stojí jistě cesta na tvz.Klokaní ostrov –Kangaroo Island. Pokud si klokany oblíbíte pak si jistě nenechte utéci možnost nakrmit tyto překrásné zvířátka které je vám umožněno v Cleland Wildlife parku.

A pro milovníky moře  je tu také jedna zajímavost a to že v této oblasti australské břehy omývají jedny z nejvyšších vln a to na pláži – Catus Brach.

Queensland – The Sunshine State

Zavítáte-li až do tohoto kouta horké Austrálie tak vám bude vítanou odměnou koupání na jedněch z nejbáječnějších plážích světa – Tewantin. Užijete si zde krásných vln a především čisté vody. Ze žraloků nemusíte mít strach, pláže jsou v Austrálii často hlídané.

V blízkosti Queensandu je také známý Bariérový útes.

Za zmínku stojí i Ravenswood – bývalé místo tzv. Zlaté horečky. Je zde mnoho překrásně zrekonstruovaných viktoriánských domů.

australie-pstros

Hodnocení článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *