Exotická dovolená u protinožců v Austrálii

Už vás neláká klasická dovolená v Chorvatsku, kde potkáte mnoho Čechů a znáte již skoro každý kout, protože jste tam byli již několikrát? Rádi byste poznali něco odlišného a vydali se do nějaké exotické země?

Pobyt v exotických zemích je mezi českými turisty čím dál oblíbenější jev. Důvodů je hned několik:

  1. Mnoho Čechů již navštívilo většinu zemí v Evropě.
  2. Chtějí dobrodružnou dovolenou.
  3. Rádi poznávají nové kultury, hlavně cizí gastronomii.
  4. Mají rádi čiré moře a pláže s bílým, jemným pískem.
  5. Chtějí mít větší klid – do exotických zemí jezdí méně turistů.

Možná si říkáte, proč jezdí za exotikou málo lidí, když jsou to většinou velmi atraktivní země? Důvodem je cena, ne každý si dovolí utratit za dovolenou desítky až stovky tisíc korun. Přesto vás může vyjít exotická dovolená levně. Stačí sledovat akce na levné letenky a ubytování a rázem snížíte cenu dovolené o několik desítek procent.

Tam kde klokani skáčou…

Lákavou destinací je Austrálie. Austrálie je kontinent, který se dlouhou dobu vyvíjel samostatně, a proto zde žije mnoho endemitů. Právě netradiční diverzita fauny i flóry je velkým lákadlem pro cestovatele. Typickými zástupci fauny jsou klokani a roztomilé koaly, které naleznete ve volné přírodě i v přírodních rezervacích. Ovšem musíme vás varovat, v Austrálii se vyskytují také krokodýli a mnoho jedovatých hadů, takže si při túrách dávejte pozor.

Letenky do Austrálie můžete běžně rezervovat za cenu kolem 15-25 tisíc. Pokud narazíte na slevovou akci, tak se cena může snížit na cca 10 tisíc korun.

Sydney – město, jehož symbolem je opera

Sydney je největší město v Austrálii, do kterého míří turisté nejčastěji. Jistě si vybavíte nějakou fotografii, na které je zachycena dominanta Sydney Opera House neboli Opera v Sydney. To však není jediná zajímavá stavba v Sydney. Dalšími populárními stavbami jsou Harbour Bridge, Sydney Tower a Australian Museum. Kromě toho se pyšní Sydney nádhernou pláží Bondi Beach a rozlehlými parky Royal Botany Gardens, kde můžete relaxovat po prohlídce města.

Levné letenky do Sydney pořídíte již za cca 10 tisíc korun a možná se vám Sydney zalíbí natolik, že si svoji dovolenou hodně prodloužíte. Mnoha Čechům se totiž Austrálie a konkrétně Sydney zalíbila natolik, že se zde rozhodně strávit delší dobu, která je často vyplněna studiem nebo hlídáním dětí, tzv. Aupair.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *