Domů Asie Thajsko

Thajsko

Thajsko

thajsko-buddhaThajsko – již jen tento pojem je pro mnohé z nás velkým lákadlem a vyvolává v naší fantazii představy o daleké exotice. Málokdo si však uvědomuje to, že Thajsko již nemusí být tak nedostupnou zemí a při dnešních výhodných nabídkách a velké konkurenci cestovních kanceláří se nám otevírají nevídané možnosti. Samotná země se nachází v jihovýchodní Asii. Pokud se budeme bavit o rozloze, zaujímá přibližně 513 tisíc kilometrů čtverečných. Obyvatelstvo čítá 60 milionů lidí. Přesto lidé zemi neosídlili rovnoměrně. Většinu obyvatel bychom hledali v Bangkoku nebo v centrální nížinné části. Jedná se o velmi úrodnou oblast, která je navíc protkána řadou vodních toků. Thajsko má celkem 4 sousedy. Na severozápadě je to Myanmar (dříve Barma), dále na jihu Malajsie, na východ Kambodža a na severovýchodě je to Laos. Je třeba poznamenat, že Thajsko v celé své historii nebylo nikdy nikomu podrobeno. Což se v historii kolikrát přesvědčíme a v zemi jsou znát dlouhé historické tradice. Thajsku vládne král. Aktuálně Bhumibol, který vládne již přes 60 let a je to nejdéle vládnoucí monarcha na celém světě.

Do Thajska z Bangkoku

Pokud se do Thajska vypravíte na dovolenou nebo za poznáním, určitě letecky. A nejčastěji přistanete v Bangkoku, kam se létá ve většině případů. Bangkok je velmi moderní rostoucí velkoměsto, které ovšem trpí na přelidněnost. Má ale v nabídce mnoho na poznání a také se mu říká „město andělů“. thajsko-plaz Celé Thajsko je v podstatě jedna velká nížina. Nalezli bychom zde také výjimky, ale celková průměrná nadmořská výška je zde opravdu malá. Země se nachází v tropickém podnebném pásu. Když se vydáte letecky na dovolenou do Thajska, kam vlastně nejčastěji? Pravděpodobně do oblasti na jihu země, která se rozprostírá na Malajském poloostrově a celkově se táhne až k hranicím s Malajsií. Je zde nádherná příroda, národní parky, památky a přírodní zajímavosti. Nejnavštěvovanější částí Thajska vůbec je ostrov Phuket. Nachází se v Andamanském moři a jde o jedno z nejoblíbenějších a nejkrásnějších míst na trávení exotické dovolené. Další zajímavé lokality jsou ostrov Phuket, Krabi nebo ostrov Phi Phi.

Thajsko – cesta do města Chiang Mai

Chiang Mai se nachází na samém severu Thajska. My jsme se do města dostali vlakem z Bangkoku, při cestě do Laosu. Vzdálenost mezi městy je 700 km, a tak naše cesta trvala přes 13 hodin....

Nové články