Kam se vydat na Srí Lanku a co musíte navštívit

Srí lanka je ostrovním státem, který najdete v jihovýchodní Asii, a to celkem nedaleko známého poloostrova Přední Indie. Známá je i pro ostrov Cejlon, na kterém se její území nachází. Celková rozloha země je 65 000 kilometrů čtverečných a počet obyvatel přesahuje 20 milionů lidí.Důvodem pro návštěvu je jak celoročně příznivé počasí, tak i celkově dostupné ceny letenek nebo místní ceny. Zaletět si do této destinace šlo v minulosti i za ceny od 9 000 Kč. Doba letu je okolo deseti hodin, po kterých už můžete naplno obdivovat řadu zajímavých míst. A jaká doporučujeme my? Podívejte se!

Město Anuradhapura

Královské město založené již v roce 380 před naším letopočtem, které bylo dlouho hlavním městem celé země. Milovníkům poznání nabídne mnoho chrámů a paláců, ale i různých zbytků staveb, které v minulosti jasně reprezentovaly krásu města. Každému určitě doporučujeme poznat stupy Thuparama nebo Jetavanarama, stejně jako skalní pevnost umístěnou na skále Sygiriya.

Královské město Kandy

Druhé největší město země, které rozhodně uchvátí svou rozmanitostí. Chcete vidět čajové plantáže? Chcete vidět jeskynní chrámy na severu města? Chcete poznat přírodu v nádherném národním parku Yala, či si chcete odpočinout na jedné z krásných písečných pláží? Potom je toto město místem, kde se nudit rozhodně nebudete.

Vesnice Pinnevala

I když jde o menší vesnici, patří mezi jednu z nejvyhlášenějších. A to z důvodu, že se zde nachází unikátní sloní sirotčinec. V něm byla v minulosti odchovávána hlavně mláďata, ale dnes v něm najdeme i dospělé slony. Pokud toužíte vidět jejich početná stáda, ve vesnici Pinnevala se vám to zaručeně poštěstí.

Městečko Nuwara Eliya

Co je třeba ochutnat, pokud se ocitnete na Srí Lance? Je to zcela přirozeně i místní cejlonský čaj, který patří k těm nejlepším na světě. Různých plantáží najdete na celém ostrově více než dost. Pokud chcete svou ochutnávku spojit s unikátním zážitkem, zkuste právě městečko Nuwara Eliya. Nachází se totiž na nejvyšší hoře celé Srí Lanky a právě zde můžete ochutnat nejenom nejlepší čaj na ostrově, ale také se pokocháte nádhernými výhledy do okolí.

Národní park Yala

Ten by si žádný milovník přírody rozhodně neměl nechat ujít. Právě zde je možné vidět tu pravou nedotčenou přírodu, kterou Srí lanka umí nabídnout. Park má rozlohu více než 1 260 kilometrů čtverečných. Kromě úchvatné flóry, která čítá mnoho druhů více či méně vzácných rostlin nezapomínejme ani na faunu. Když budete mít štěstí, lze vidět třeba slony, krokodýly, pávy, ale i levharty.

Adam´s peak jako ideální cíl sportovců

Myslíte si, že jste sportovně založeni? Pokud ano, nenechte si ujít neopakovatelný výšlap na Adam´s peak, tedy na Adamovu horu. Je unikátní tím, že vás čeká cesta na vrchol, který je v nadmořské výšce 2234 metrů. Odměnou vám nebude nutně jenom překonání sebe sama. Pokud vyrazíte tak, abyste stihli východ slunce, můžete se těšit na pozorování unikátního trojúhelníkového stínu, který je považován za posvátný.

Turistická oblast Kataragama

Další městečko, které nesmí uniknout vaší pozornosti, vás jistě zláká na své zajímavé kontrasty. Milovníci historie a architektury nadchne rozsáhlý komplex chrámů, kde jsou podobizny mnoha božstev, stejně jako buddhistických mnichů. Kdo se vydá na pobřeží, ten zase nebude zklamán množstvím nádherných menších pláží, kde se lze příjemně odreagovat a osvěžit ve vodách jižního pobřeží.

Zjistěte o Srí Lance více

Je toho hodně, co umí Srí Lanka nabídnout. Poznat všechny její krásy nemusí být nijak složité. Proč? Můžete za poznáním této země vyrazit nejenom na vlastní pěst, ale můžete si také koupit některý z celé řady nabízených poznávacích zájezdů. Ty jsou možností, jak navštívit zajímavá místa a mít zaručený komfort a služby spojené se zajištěním zájezdu od konkrétní cestovní kanceláře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *