emiraty-dubajOficiální měnou v SAE je dirham.Ceny v SAE nejsou příliš vysoké a nákupy se zde vyplatí jelikož místní zboží je na velmi vysoké úrovni.

Nejlepší měnou pro výměnu za místní peníze je dolar či euro.Vyplatí se provést výměnu v menších soukromých směnárnách v centru větších měst.

Koupání v moři

Moře v Perském zálivu je velmi teplé zvláště v letních měsících.

Bezpečnost v SAE

SAE jsou co se trestů týká velmi přísnou zemí proto je zde kriminalita téměř vymícena.Těžké zločiny jsou zde jen zřídka kdy a velmi málo se zde setkáte i těmi menšími- krádežemi.

Etiketa

SAE je Arabskou zemí se všemi zvyky i pravidly.Narozdíl od nás je zde přípustné a i docela běžné mnohoženství.Arab který je dostatečně bohatý,aby více žen uživil tak může mít až tři manželky.

Ke všem se však musí chovat stejně a zahrnout je stejným majetkem.

Ženy v SAE se na rozdíl od evropských pláží nesmí příliš odhalovat či dokonce se koupat nahoře bez.Přípustné jsou normální plavky.

Zvláštní pozornost na odívání je třeba mít při návštěvě Islámských budov.Je zde zvykem mít zahalené lokty kolena a vlasy.

Arabská kuchyně

V SAE se díky rozmanitosti místních obyvatel nachází i velmi rozmanitá kuchyně.Naleznete zde prvky indické, marocké,čínské, japonské…Dokonce se v místních hotelech setkáte i s restauracemi typu Mc Donald.

Určitě si zde pochutnáte a na rozdíl od Většiny Arabských zemí nedostanete z místní kuchyně nepříjemnou připomínku jižních dovolených -průjem.

Přesto se zde doporučuje pít pouze balená voda a v té si i dostatečně omýt zakoupené ovoce a zeleninu.

emiraty-mrakodrapy

Místními specialitami které byste rozhodně měli ochutnat jsou  – Umm Ali –chlebový pudink, Hareis – kukuřice s jehněčím či telecím masem.

Jak jistě uznáte exotická, kultivovaná, bohatá a velkolepá SAE má  vždy co nabídnout.Máte- li chut poznat tuto nevšední zemi více je to dobrou volba pro vaší příští dovolenou.I když pamatujete si objednat včas letenku- protože po dovolených v SAE je v dnešní době velký zájem a jedinou možnou cestou jak navštívit SAE je letecky.

Před odletem do SAE aneb co byste měli vědět
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here