Domů Asie Maledivy

Maledivy

Maledivy - exotický ráj
Maledivy - exotický rájmuha... / Foter

Maledivy - Exotický ráj

Maledivy leží na ostrovech v Indickém oceánu. Souostroví se skládá z bezmála 1200 ostrůvků. Obydlených je jich asi šestina. Maledivy jsou nejníže položeným místem na světě. Při neustále se zvyšující hladině oceánů v důsledku globálního oteplování je možné, že budou zaplaveny. Prezident země dokonce plánuje zakoupení nějakého území, kam by později mohl svůj stát přesunout. Navštivte tento ráj dříve, než jej spolkne oceán. Hlavní město celého komplexu je Male, které leží na stejnojmenném ostrově. Právě v Male se nachází jediné mezinárodní letiště Malediv. Z Male se na svůj ostrov můžete dostat člunem po moři a na vzdálenější místa hydroplánem. V čele republiky je prezident. Hlavním a také jediným povoleným náboženstvím je islám, proto není dovoleno propagovat jiná náboženství. Při cestě sem je zakázáno dovážet alkohol, drogy, jakékoli pornografické materiály, zbraně. Břehy Malediv omývá tyrkysově modré moře. Pláže nabízejí bílý písek a stín naleznete pod palmami. Mnohými jsou Maledivy považovány za opravdový ráj a není se čemu divit. Hotely jsou zde opravdu luxusní. Často zabírají celý ostrůvek a připomínají tedy spíše malé městečko. V resortech seženete všechno, co potřebujete od suvenýrů až po lékařskou pomoc. Ta je celkem na úrovni, takže se nemusíte ničeho bát. Velkým plusem této tropické země je, že pro pobyt tady nepotřebujete žádné povinné očkování. Po celý rok je zde krásné počasí, právě to činí z Malediv ideální místo na dovolenou. Je to způsobeno tím, že souostroví leží v blízkosti rovníku. Ovšem hlavní sezóna je tu od prosince do dubna. To ale neznamená, že v ostatních měsících si tu neužijete slunce a tepla. Po obloze však občas může přeběhnout nějaký ten mráček a občas může i zapršet a to zejména od května do října, kdy je tu monzunové období.

Svatba přímo na pláži

Maledivy - svatba
Maledivy - svatba[Filhi][bahthi] photography ( with great hopes ) / Foter
Maledivy jsou romantickým letoviskem. Výborně se hodí pro zamilované páry či jako cíl svatební cesty. Můžete se ubytovat ve vilkách přímo nad mořem nebo na pláži a trávit tak romantické chvilky v naprostém soukromí. Součástí většiny vilek je bazén a někdy i soukromá pláž. Na zamilované tu myslí dvojnásob, jelikož svatební obřad můžete absolvovat přímo na pláži v paprscích zapadajícího slunce. Hotelové resorty dokonce nabízejí několik svatebních balíčků. Jediným háčkem je, že provedený obřad u nás není platný. Po příjezdu zpět domů tedy nejste novomanželé. Na Maledivách můžete prožít nezapomenutelný obřad, ale je nutné se v České republice znovu vzít, tak jak to uznávají naše úřady. Sňatek může proběhnout pouze na radnici za přítomnosti nejbližších a s oslavou si nemusíte dělat starosti, jelikož vaše svatba již proběhla na Maledivách.

Podmořské radovánky

Na své si zde však přijdou i potápěči a přívrženci vodních sportů. Kolem ostrovů je velké množství korálových útesů. Právě to činí z Malediv univerzální místo pro všechny od zamilovaných párů až po potápěče a cestovatele. Korály ostrovy doslova obklopují, takže jsou mnohdy lehce přístupné i z písčitých pláží. To je naprosto vyhovující pro šnorchlisty. Podmořský svět je velice barevný a díky čisté vodě velmi jasně viditelný. V okolí útesů má svůj domov mnoho druhů ryb a všelijakých podmořských živočichů, které byste ve Středozemním moři vůbec nehledali. Pokud vám šnorchlování nestačí a máte rádi dobrodružství, tak se můžete vydat na výlet a hloubkový ponor. V okolí Malediv je několik lodních vraků, které jsou oblíbenou turistickou atrakcí. Jestliže vám toto rozptýlení na dovolené stále nebude stačit, tak je tu další možnost, jak využít volný čas. Můžete se vydat do delfinária, kde zhlédnete zajímavou show a poté budete mít možnost dostat se k delfínovi do nádrže. Záleží na vaší odvaze a domluvě.

žádné příspěvky k zobrazení

Nové články