Tádžmahál

indie-taj-mahalTento skvostný chrám byl postaven z velké  lásky k druhé ženě  Šáhdžáhána která zemřela při porodu Dodnes je k němu sjíždějí turisté z celého světa.

Nachází se v nepříliš hezkém městě Agra v blízkosti chudinské čtvrti.Stavba byla postavena roku 1631-1653 a na stavbě se podílelo 20 000 stavitelů kteří dokázaly vybudovat chrám tak bělostný a dokonale symetrický že dodnes jeho krása bere návštěvníkům dech.

Mnoho z nich však bylo na příkaz panovníka zmrzačeno jen aby ochránil jedinečnost chrámu a zabránil kopírování.Nyní právem náleží do seznamu Unesco.

Město Bombaj

Málokteré msto na zemi ve vás zanechá tolik rozporuplných pocitů jako právě Bombaj-město krásy ale i neskutečné bídy.

Bombaj je právem označena za bránu Indie  její podobiznu zde můžete navštívit- tvoří dominantu města.

Další zajímavostí a často navštěvovanou památkou Bambaje je chrám bohyně Mahálákšmí v jehož nitru se nalézá socha bohyně která má přinést návštěvníkům trvalé duchovní požehnání,.

Do třetice musím zmínit že Bombaj je sídlem Asijské verze Hollywoodu – Bollywoodu- místa kde se točí ty nejlepší z filmů v celé Asii.

Město Kalkata

Jedno z ze tří hlavních měst Indie, působiště matky Terezy, domov 18 miliónů obyvatel.

Kalkata byla a je metropolí Bengálska.Městem protéká řeka Huglí jejíž voda je prý svatá.Stejně jako ve všech větších městech Indii i zde můžete vidět neskutečnou bídu, lidé žijící na ulici,ale i slavné univerzity a překrásné haciendy.

Nové Dillí – hlavní město

Město nové Dillí je stejně jako ostatní Indická města která je plné památek navíc je to sídlo vládní instituce a hlavní město celé Indie.

Nalezete zde významné památky jako-

Humajúnova hrobka

Je majestátní překrásné místo odpočinku druhého panovníka Mughalské říše , císaře Humájúma :Stavba je ukázkovým příkladem mughalské architektury a patří od roku 1993 k památkám Unesco.

Hrobka je oklopena mnohými zahradami a zabírá plochu téměř 30 akrů.

V dnešní době slouží jako oblíbený cíl výletů i dovolených a mohou se zde potkat turisté kteří se sem dostaly letecky z Evropy či Ameriky.

Mešita džámií

jedna z největších mešit celého světa, nevětší mešita Indie vystavena v polovině 17 století.

Red Fort – neboli Červená pevnost

Byla stejně jako mešita postavena v polovině 17 století s hrála důležitou roli v historii Indie.Dodnes je velmi pečlivě hlídána a návštěvníci musí projít osobní prohlídkou při vstupu do jejích prostranství.

indie-vstup

Zajímavosti Indie
Hodnocení článku

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here