Domů Asie Filipíny

Filipíny

Exotická dovolená - Filipíny
Exotická dovolená - FilipínyStorm Crypt / Foter
Filipíny svým návštěvníkům nabídnout téměř cokoliv co od dovolené čekáte at jste nenároční nebo jste naopak nároční velmi. Filipíny jsou ostrovním státem. Najdete je v jihovýchodní Asii.Rozkládají se na 7107 ostrovech. Co do počtu obyvatel jsou Filipíny 10 nejlidnatější zemí světa. Hlavní město Filipín je Manila.Ve Filipínách se dorozumíte filipínsky a anglicky případně arabsky a nebo španělsky. Filipínské břehy omývá – Filipínské, Jihočínské a Celebeské moře. Filipíny dělíme na tři ostrovní skupiny-Luzon, Visayas a Mindanao. Hlavní město Manila se nachází na ostrovní skupině Luzon.Většina hornatých ostrovů je vulkanického původu a pokrývá je tropický prales. Nejvyšší hora Filipín se nazývá Apo a měří 2954metrů.Na Filipínách se nachází poměrně hodně stále aktivních sopek.(Vulkán Mayon Volcano, Taal Volcano..) Dalším častým podnebními problémy jsou taifuny a zemětřesení. Asi 36% Filipín zabírají původní lesy kde naleznete stále rostoucí vzácné dřeviny jako mahagon. Při pobřeží naleznete porosty mangrovů, ve vyšších polohách pro změnu borovicové lesy. Filipíny se nachází v tropickém pásmu a průměrná  teplota zde se pohybuje okolo 27 stupňů Na Filipínách nalezneme i celou řadu zástupců zvířat od opic po hady a nejen je.Při této netradiční dovolené můžete poznávat vulkány, procházet se po horách užít si jedno z nejlepších potápění a koupání na celém světě.
Hora Pinatubo Caldera na Filipínách
Hora Pinatubo Caldera na FilipínáchStorm Crypt / Foter
Na dovolenou do Filipín se dostanete letecky.Postačí vám k tomu platný cestovní pas.Cestovní vízum není zapotřebí. Samozřejmě nezapomeňte na cestovní připojištění- to by se vám mohlo hodit protože zdravotní služby v Filipínách jsou placené a nejsou zrovna levnou záležitostí. Filipíny jsou nádhernou leč ne příliš bezpečnou destinací.Mimo všech přírodních nebezpečích se Filipíny stali v poslední době i terčem útoků muslimských extremistů. Z hlediska kriminality jsou Filipíny poměrně bezpečnou zemí leč rozumné chování je zde na místě. Pokud se nechcete dostat do potíží nefoťte vojenské objekty.

Exotická dovolená na Filipínách

Na Filipíny se dostanete za pár hodin letecky. Budete mít pocit že jste úplně v jiném světě.Pokud dovolíte představím vám nejatraktivnější místa která jistě stojí za pozornost. Mořský přírodní park-Tubbataha Reefs - patří ke světovému dědictví...

Nové články