cina-snidaneČínská kuchyně oslovila svou jedinečností mnohé z nás.je zdravá, lehká ,chutná dokonce i v té naší poevropštěné verzi přípravy.

Typické potraviny kteří staří Čínani používali jsou rýže, zelenina, ústřicová omáčka, čínské víno,  mořští živočichové včetně řas.Ale naleznete zde i masa kuřecí, hovězí či vepřové.

Čínská kuchyně se liší kraj od kraje.V podstatě jí můžeme rozdělit asi na 6 hlavních regionů.

  • Pekingská kuchyně
  • Šanghajská kuchyně
  • Kuchyně provincie Jiangsu a Zhejiang
  • Sečuánská kuchyně
  • Guangdonská kuchyně
  • Shandongská kuchyně

Pekingská kuchyně

Nejznámějším pokrmem pekingské kuchyně je pekingská kachna.V pekingské kuchyni se setkáte s mnoha příchutěmi – převládají zde především chutě jako je slaná, ostrá- koření se zde česnekem, zázvorem a sojovou omáčkou.

Častou přílohou bývá rýže i když odlišná od té naší.je více slepená a rozvařená avšak má jedinečnou chut .Pokrmy se zde jedí jak jinak než hůlkami.

Dalším oblíbeným jídlem jsou různé výrobky z mouky jako těstoviny, taštičky…plněné masem či zeleninou podávané s různými omáčkami.

Šanghajská kuchyně

Tato kuchyně je zaměřená více na pokrmy z mořských živočichů.Je v ní používáno více koření a nabízí více chutí.Oproti jiným kuchyním je zde používáno více oleje, a cukru.

Čínané se velký národ a jídla není nikdy dost proto se zde zužitkuje úplně všechno.Narozdíl od Evropanů nepřijdou nazmar ani drůbeží nohy, žáby, psi…Vše co se dá jíst to Čínané zužitkují.

A čím zapíjí jídlo

Samozřejmě zde nechybí čaj- a známí čajový obřad který má svá specifika a zvyklosti.

Ale oblíbené jsou zde i silné alkoholické nápoje, likéry a vína.

cina-jidlo

Čínská kuchyně
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here