Letecky se do Tuniska dostanete za pár hodin a pak už je jen na vás do jakého rekreačního střediska zamíříte nebo raději zvolíte ubytování v soukromí.

Djerba

tunisko-mausoleumJe Tuniský ostrov spojen s Tuniskem silnicí.Pokud zvolíte  Djerbu dostane se vám levné exotické dovolené. Dovolená Djerba, to jsou několik kilometrů dlouhé písečné pláže přímo volající ke koupání.

Dominantou ostrova jsou olivovníky a palmy které jsou zde chráněné a nesmí se kácet. Hlavním městem ostrova je Houmt Souk- leží na severu ostrova a v jeho blízkosti se nalézá i letiště. Dalším významnějším městem ostrova je městečko Midoun kde se nachází  známá krokodýlí farma.

Kartágo

Město je považováno za nejvýznamnější historický celek Tuniska. Bylo založeno 814 př .n.l. fénickou královnou. Kdysi dávno bylo Kartágo velmi důležitým městem a centrum všeho důležitého na území Tunisu. Přestože Kartágo v průběhu dějin několikrát lehlo popelem bylo vždy obnoveno.

Dodnes se zde dochovaly významné památky jako  Antoniovy lázně, římský amfiteátr či punský přístav.

Chott el –Jerid – Solné jezero

Zabírající plochu 5000km2. Je dlouhé až 250km a široké 20 km.Nejdete jej na území Sahary  blízkosti města Tozeur. V létě se nad jezerem objevuje tzv. Fata Morgana. Jezero se zaplní vodou pouze v období deštů.

Tunis

tunisko-trziste

Samozřejmě hlavní město kde žije 2 milióny obyvatel poskytne mnoho zajímavé podívané a nevšedních zážitků. Dovolená v Tunisku vůbec nemusí být drahá (zde více informací o tom jaké jsou ceny v Tunisku) a pořídíte ji i za 8.000,- Kč. K vidění je Medína (starobylá část města přístupná branou moře. Dalšími zajímavými památkami je mauzoleum Husejnovců či palác Dar Otoman.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Letecky.net, Používáme WordPress (v češtině).