HammametAfrická země Tunis je místem, které je hojně navštěvované turisty a to po celý rok. Důvod je jednoduchý. Teplo je tu stále. V zimě sice ne až takové, abyste se mohli koupat, ale ohřejete se zde na 100%.

Proč je Tunis pro turisty tak lákavý?

Jde o místo, kde si můžete užít dovolenou a vybrat si ze stovek hotelů. V turistických centrech jsou promenády s obchody, najdete zde spousty restaurací a barů a také kaváren.

Velmi oblíbená letoviska jsou Hammamet a letovisko Nabeul. V této destinaci jsou velmi levné taxi, proto se můžete podívat i do okolí. Hammamet je město jasmínů, jsou zde bary, diskotéky, noční kluby, obchody, ale také Mediny. Staré město je obklopené opevněním, to nabízí návštěvníkům poetické kouzlo křivolakých uliček, oproti tomu tu jsou  exotické arabské trhy.

V Hammametu je také místo pro golfisty, jsou zde dvě 18-ti jamková golfová hřiště. Jde o hřiště Golf Citrus Hammamet a Golf Yasmine.

Nabeul je městem hrnčířů. Od moře zde vede turistická promenáda, která vede až k obchodnímu a historickému centru. Zde můžete také navštívit historické arabské trhy, prodejce stříbra i zlata, keramiky, která je ručně vyráběná, ručně se zde také vyrábí krajky ale i koberce. Najdete skutečně velmi široký sortiment zboží.

Velmi nedoporučuji navštěvovat trhy s potravinami a něco dobré si koupit a ochutnat. Potraviny jsou zde skladovány velmi nehygienicky.

Pokud budete mít zájem, můžete navštívit akuapark Flipper. Jedná se o jeden z největších vodních  parků v Tunisu. Akuapark se rozkládá na krásné široké písečné pláži v jednom vyhlášeném Hammametském zálivu. Pro hosty je zde prostor k relaxaci, najdou zde sportovní vyžití, zábavu, ale i odpočinek a také velké množství vodních radovánek. V nabídce je i několik obrovských tobogánů ve tvaru uzavřené trubice, tobogán Twister, který je vysoký  12 metrů a dlouhý  50 metrů, tobogán Kamikaze, Multipath, Crazy River, Tourbillon, je zde také uměle vytvořená laguna.

Tunisko – Hammamet a Nabeul
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here