Tunisko je překrásná země. Pokud máte rádi exotiku a arabské nápisy, tak toto vše tady najdete. Evropana, který ještě nikdy nenavštívil exotické země, překvapí Tunisko svou jedinečností přírody i kultury. Na první pohled sice není lahodné na oko. Tento fakt je způsoben především tím, že tam není moc zeleně, všechno je šedé, světle hnědé. Domy jsou bílé s modrými nebo růžovými okny, ovšem Tunisko láká turisty především kvůli přítomnosti pouště Sahary.

Něco málo o Tunisku

Tunis2Oficiální název státu, který se rozkládá, na rozloze 163 610 km2 zní Tuniská republika. Tato republika má téměř 10 miliónu obyvatel. Úředním jazykem je zde arabština. Jelikož však byl Tunis až do roku 1956 pod francouzskou nadvládou, domluvíte se zde francouzsky, anglicky i německy. Hlavním náboženstvím je islám.

Budete se cítit velmi příjemně

Tunisko je především zemí moře, písku a datlí. Zajímavostí je, že ve všech oblastech života se zde setkáte s velkým francouzským vlivem. Vlastnosti, které nejlépe charakterizují a vystihují mentalitu tuniského národa, jsou dobrosrdečnost a pohostinnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou, ovšem velmi dobře s těmito časy vyrovnalo. Příznivé i nepříznivá období přestálo bez ztráty vlastní identity a s tolerancí vůči ostatním kulturám. Právě proto je Tunisko dnes tak rozmanité a poskytuje vše, co ke správné dovolené potřebujeme.

Než vycestujete

K cestě do Tuniska na dovolenou Vám postačí pouze platný cestovní pas. Pokud jedete na dovolenou do Tuniska s cestovní kanceláří, nepožaduje se ani vízum pro vstup do země. Není potřeba ani očkování.

Do Tuniska je ale zakázáno dovážet tuniskou měnu dinár. Dále je zakázáno se sebou na dovolenou vést jakékoliv zbraně, kromě loveckých, dále pornografii, výbušniny a drogy.

Poloha

TunisTunisko leží v severní části Afrického kontinentu, pouhých 150 kilometrů od Sicílie a tedy od Evropy. Na západě sousedí s Alžírskem, na jihovýchodě s Libyí, ze severovýchodu a severu je omýváno Středozemním mořem. Hlavním pohořím je masiv Dorsále, který je pokračováním pohoří Atlas. Na jihu najdeme už jenom poušť.

S počasím si nemusíte dělat starosti. Jelikož Tunisko leží v subtropickém pásu, je tu teplo a svítí sluníčko. Nejlepším obdobím pro dovolenou jsou měsíce květen až říjen. Zimy jsou zde mírné. Chladné proudy z Atlantiku přinášejí vítr a déšť.

Hlavním městem Tuniské republiky je Tunis. Ovšem najdeme zde i další významná města. Za návštěvu určitě stojí Kartágo a Hammamet. Kartágo leží pouze 15 kilometrů od Tunisu. Kartágo tvoří významnou součást tuniské historie.

Kartágo stojí v Tunisu od 6. století př.n.l. Bylo město fénické a punské, patřilo k největší základně mocné obchodní říše, rozprostírající se přes celé Středozemí a domovem půl miliónu lidí. Jeho nejslavnějším generálem byl Hanibal, který přešel Alpy, aby se utkal s Římany. I přesto, že se Kartágo bránilo ve třetí bitvě roku 146 př.n.l. prohráli. A tak bylo punské Kartágo srovnáno se zemí na povel římského Senátu. Dnes je toto město na seznamu světového dědictví UNESCO.

Tunisko – dovolená plná exotiky, pláží a datlí
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here