maroko-stromyDnes již do Maroka směřuje pravidelná letecká doprava. Proto plánujete-li dovolenou v Maroku nejspíše se sem dostanete letadlem-letecky. Pro příjemnou dovolenou je dobré si zakoupit letenku včas- seženete jí tak i levněji. Dobrou zprávou je že Maroko díky zahraniční dohodě poskytne českým občanům zdravotní ošetření zdarma.

Navíc očkování do Maroka není potřebné, což je pro zemi v Africe celkem neobvyklé.

Co ušetříte na připojištění zaplatíte na vízu.Je pro vstup do Maroka potřebné.Taktéž je samozřejmostí platný cestovní pas. Oficiálním měnou v Maroku je dirham.Výměnu peněz lze udělat v bance, směnárnách i v hotelích.

Dobrou zprávou je že Maroko díky zahraniční dohodě poskytne českým občanům zdravotní ošetření zdarma. Navíc očkování do Maroka není potřebné. Dovolená v Maroku se proto obejde bez mnoha komplikací v případě úrazu, nebo nenadálého onemocnění.

Co byste měli v Maroku vidět?

  • Určitě za zmínku stojí nejvyšší hora Maroka- Dlabal Žunkal – pokud nejste úplný lenoši tak vám výlet na tuto horu poskytne nezapomenutelný zážitek.Ten výhled opravdu stojí za to.
  • Další vyhledávanou nádherou která doslova bere dech je vodopád Uzúd vysoký 110 metrů.V jeho okolí se nalézá řada jezírek které místo dodávají na atmosféře.
  • Přístav Casablanca – je moderní marotský přístav založený Francouzi.Město je největším městem země a zároveň největším přístavem Maroka.

Casablanka je na první pohled západním městem.Arabky zde nenosí šátky, nejdete zde překrásné obchody se značkovým zbožím ale i pouliční prostitutky a opilce.Člověk by nevěřil že se nachází v arabském světě.

maroko-domorodec

V Casablance byste měli vidět- mešitu Hassana druhého,přístav samotný,ale i okolní pláže.

  • Marakéš-jedno z nejznámějších měst celého Maroka.Marakéš je v první řadě pouštním městem.Z jedné strany je obklopen pouští a z druhé pohořím Atlasem což mu dodává nezapomenutelnou atmosféru.

V marakéši jistě stojí za návštěvu místní náměstí – Djemaa elF na která má nejpůsobivější atmosféru snad právě v noci.Vidět zde můžete prodavače koření, hadích kůží, ale i zaříkávače hadů což je pro nás Čechy skutečná podívaná.

 

Před dovolenou v Maroku byste neměli zapomenout
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here