By: Frank Vassen

Chcete navštívit Madagaskar? Proč ne? Jedná se o skutečně velmi krásné místo, které je bohaté na místní přírodu, která se zde vyvíjela po mnoho milionů let a to zcela izolovaně od ostatního okolního světa.

Většina vegetace se vyskytuje pouze zde a tím je Madagaskar skutečně výjimečný. Navštívit zde můžete deštné pralesy, které jsou plné lemurů a dalších semitů. Shlédnout můžete tisícileté baobaby, posvátná jezera, hornaté vnitrozemí, pískovcové jehly, Národní park Isalo.

Seznámit se můžete s místní kulturou a hlavním městem Antananarivo. Nejkrásnější zážitek pak můžete prožít při koupání v průzračných vodách Indického oceánu, který je skutečně krásný.

Na Madagaskaru si můžete prohlédnout Staré město, originální architekturu, každodenní život místních obyvatel. Typická je zde krajina s rýžovými poli, dále zde můžete vidět zajímavé vesnice, město Rikshi a vodní město, což je bývalé lázeňské městečko, kde je velké množství termálních pramenů. Jde o centrum těžby polodrahokamů. V Ambatolampy je k vidění ruční výroba hliníkových hrnců.

Zafimaniry je oblast dřevořezbářská, vidět můžete také městečko Ambositra, zde můžete nakoupit výrobky ze dřeva. Vyrábí se zde typické balkóny, okenice a podobné výrobky.

V národním parku Ranomafana máte možnost objevit taje deštného pralesa. Můžete zde vidět místní zvířata a ptactvo, a že je opravdu na co koukat. Jsou totiž druhy, které nikde jinde neuvidíte. Rostou zde také léčivé rostliny, pozorovat můžete bambusové lemury. V parku jich můžete vidět hned 12 druhů. Pokud sem půjdete za tmy, bude na vás koukat stovky zářících očí. Jde o skvělou podívanou, kterou nikde jinde nezažijete.

Za návštěvu stojí také městečko Ambalavao, což je místo, kde se ručně vyrábí papír podle starých tradic. V parku Anja, můžete vidět lesní galerii, žulové monolity, fikusy, liány a mnoho dalšího.

Madagaskar v Indickém oceánu
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here