Na co si dát pozor

kena-zirafyV první řadě na Hygienu – V Keňa je chudá země a proto si dobře promyslete kde co sníte či vypijete. I zdánlivě čistá vody může obsahovat spoustu choroboplodných zárodků kteří vám dokáží znepříjemnit život i po návratu domů.

Pozor na HIV asi třetina obyvatel Keni je HIV+.

Jako ve všech chudších zemí i v Keni je dobré zbytečně se nevystavovat a hlídat si své osobní věci jako doklady, peníze..

Pokud potřebujete lékařské ošetření nedoporučuje se nechat se ošetřit ve státních nemocnicích.

Nejlepší je potřebnému lékařskému ošetření se úplně vyhnout.Určitě se nezapomeňte před cestou připojistit.

Divoká zvířata a hmyz – Mezi nejnebezpečnější zvířata v Keni patří – lev, nosorožec, buvol, slon a leopard, krokodýl, hroch.

K zvířatům se nepřibližujete příliš blízko, nevydávejte žádné divoké zvuky a nesnaže se je například hladit.

Pokud se plánujete koupat tak si předem zjistěte že v daném místě se nevyskytují krokodýli. Totéž platí i u vodních sportů.

Mimo jiné zde žijí například jedovatí hadi- mamba černá,zmije útočná, kobra…

Aby jste se vyhnuli kousnutí jedovatého hada dbejte základních pravidel bezpečnosti.

Noste dlouhé kalhoty, kotníkové boty-koukejte kam šlapete, nestrkejte nic do děr.Pokud vás již nějaký had uštkne je potřeba znát jak had vypadal kvůli podání proto séra.

Další nebezpečná zvířata-

Pavouci-V Africe žije velké množství jedovatých pavouků, škorpiónů které rádi zalézají do oblečení.Proto před tím než se obléknete tak své oblečení i boty řádně prohlídněte.

Klíšťata , pijavice a podobní paraziti– nejlepší jak se vyhnout problémy s těmito drobnýma potvůrkami je použít vhodný oděv, repetent.

Ačkoliv je Keňa stále zemí kde civilizace ještě příliš nepokročila má své veliké kouzlo.A pokud budete po zemi cestovat s rozumem tak se pro vás stane nezapomenutelnou dovolenou vůbec.

Určitě vám to stojí za to těch pár hodin letecky překonat několik tisíc kilometrů,aby jste na vlastní kůži poznaly keňskou krásu.

kena-buvoli

Keňské dobrodružství
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here