Přejete-li si vychutnat na letošní letní dovolené něco opravdu jedinečného, vydejte se na poznávací dovolenou nebo luxusní netradiční dovolenou směr Kapverdy. Naskytne se vám příležitost spatřit prostředí, které na vás udělá dojem jak faunou, tak florou.

Celé Kapverdské ostrovy se skládají z 10 ostrovů a 5 menších ostrůvků. Ty se pak dělí do dvou celků – na severní souostroví a jižní souostroví.

Proč navštívit Kapverdy

Kapverdské ostrovy dovolená nabízí bohatou podívanou a nezapomenutelné zážitky. Najdete tady jak zelenou přírodu, mohutné hory, rokle, tak krásné dlouhé pláže, čisté moře s možností potápění, šnorchlování, exotickou kuchyni i živou hudbou – folklórní styl morna, kdy se zpívá v doprovodu klarinetu, houslí, kytary a cavaquinho, v podání místních obyvatel.

Nemusíte se bát ani nepřízně počasí, celé léto je zde velmi teplo. Červencové teploty sahají průměrně k 27 °C, v srpnu, září a říjnu je zde ještě o pár °C tepleji.

Pro milovníky pláží a moře

Upřednostňujete-li spíše krásné nic nedělání u moře s možností relaxace a turistika vás příliš nebere, bude se vám líbit ostrov Sal. Patří do severní skupiny ostrovů, má přibližně 350 slunečných dnů, a i když je zde nejdeštivěji od července do poloviny října, stále je tady sucho.

Ostrov Sal je nerozlučitelně spjat s úžasnými bílými plážemi.

Kapverdy dovolená = odpočinek pro všechny věkové kategorie

Největším ostrovem je ostrov Santiago. Bydlí tady 50% populace a nachází se na něm hlavní město Kapverdských ostrovů Praia. Právě zde se nachází mezinárodní letiště a tak nemáte-li rádi další cestování po příletu na jiné ostrovy, vyberte si právě tento.

Najdete tady jak společenské vyžití, tak možnost užít si moře a s ním spojené aktivity, jako je potápění, surfing, šnorchlování… Za zmínku stojí, že je kolem ostrovů poměrně dost potopených vraků lodí, a tak je dovolená Kapverdy velmi často vyhledávána právě vyznavači potápění a objevování podmořské krásy.

Chcete-li zažít jinou letní dovolenou, plnou pohody, klidu, exotiky, pohostinných obyvatel, krásného prostředí, nádherných pláží daleko od České republiky, objednejte si tuto nevšední dovolenou u cestovní kanceláře Monoi, vyřiďte si víza a vydejte se na Kapverdské ostrovy. Ať už si vyberete kterýkoli z ostrovů, budete nadšeni a strávený čas ani investované peníze nebudete litovat!

Úžasná dovolená plná exotiky, to jsou Kapverdské ostrovy
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here