Dovolená v Africe nemusí nutně představovat Egypt nebo Tunis, i když jsou tyto lokality velmi krásné a oblíbené. Afrika je obrovský kontinent, který skýtá mnoho možností.

Kapverdské ostrovy

Exotiku zažijete nejen na kontinentu, ale i na přilehlých ostrovech. Toto souostroví je poměrně neznámé. Nachází se asi 450 km od Senegalu a tvoří jej devět obydlených ostrovů a několik menších neobydlených ostrůvků.

Zájezd na Kapverdské ostrovy lze sehnat i jako last minute a užít si tak exotiku za příznivou cenu. Počasí je zde po celý rok poměrně stabilní. Moře je teplé a počasí slunečné. Toto místo je ideální pro ty, kdo touží po kousku tropického ráje. Zde najdete nádherné dlouhé pláže s bílým pískem a tyrkysově modrým mořem.

Kromě užívání si slunných pláží můžete navštívit několik zajímavých míst. Na ostrovech se nachází mnoho stromů s neobvyklým ovocem, a také čajové a kávové plantáže. Dobrodruzi mohou pátrat v písečných dunách, prohledávat horské štíty nebo opuštěné lodě.

Jihoafrická republika

Na samém jihu kontinentu se nachází Jihoafrická republika, která vás může nalákat na mnohá dobrodružství. Navštívit můžete hlavní město, jímž je Pretoria, nebo se můžete vydat do Kapského města, jež má bohatou historii, ale nabízí také mnoho různého vyžití. Pro ty, kteří rádi tráví dovolenou aktivně, je tu Stolová hora, která se nachází v národním parku Table Mountain. Zde si můžete užít výhled na úžasnou scenérii, hornatý Kapský poloostrov, který ohraničuje mys Dobré naděje.

Akvárium Two Oceans a spoustu obchodů najdete v nákupním komplexu Victoria and Alfred Waterfront, který se nachází v blízkosti doků. Z budovy lze také sledovat nepřetržitý provoz a ruch v docích, což je velmi unikátní.

V Kapském městě najdete také několik památek, protože město má velmi bohatou historii. Je to například gotická stavba Castle of Good Hope, což je nejstarší budova v jižní Africe. Za návštěvu stojí také různé galerie a muzea, nebo St. Georges Cathedral, sídlo anglikánského arcibiskupa.

Za dobrodružstvím na Safari

Nezapomenutelné zážitky si můžete odvézt jedině ze Safari. Pokud jste milovníky zvířat, nebo jenom rádi obdivujete cizí krajiny a jejich zvířenu, je pro vás toto místo tím pravým. Vidět zde můžete neporušenou faunu v celé své přirozenosti. Podívat se tu můžete na slona afrického, nosorožce i buvoly, lvy a levharty. Rozmanitostí africké přírody budete uchváceni.

Do této destinace lze velmi snadno sehnat zájezd, a to i s českým průvodcem.

Zažijte tu pravou exotiku a navštivte rozmanitou Afriku
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here