Plánujete dovolenou, ale nevíte, kam se vydat? Přemýšleli jste už o Egyptě? Destinace s bohatou historií, která nabízí mnoho zábavy i odpočinku, je to pravé pro krásný odpočinek. Vydejte se po stopách nejstarších civilizací, prozkoumejte bohatý život mořského dna, nebo jen tak relaxujte v luxusním hotelu.

Marsa Alam – oblast plná dobrodružství a objevů

Když se řekne Egypt, většinou si všichni představí pyramidy. To ale není jediné lákadlo, které vám může tato destinace nabídnout. Pokud rádi objevujete podmořská tajemství, určitě by se vám líbila dovolená Marsa Alam. Zdejší podmořská království nabízí nezapomenutelné zážitky, úžasné podmínky pro šnorchlování a potápění. A pokud by vás objevování mořského dna omrzelo, vydat se můžete na různé výlety. Například za památkami starověkého Egypta nebo objevování jeho dávné historie. Toto středisko není příliš turisticky zatíženo, takže si zde užijete i velmi poklidnou dovolenou.

Marsa Alam je město, které bývalo dříve malou rybářskou vesničkou, dnes je však jedním z velmi oblíbených letovisek. Leží na východě Egypta a je lemováno Rudým mořem. Nejen při pobřeží, ale i na otevřeném moři je možné nalézt velmi bohatý podmořský život a především nádherné korálové útesy. V této lokalitě také můžete narazit na jedny z nejkrásnějších mořských zvířat – delfíny.

V oblasti panují silné povětrnostní podmínky, které ocení zvláště milovníci windsurfingu. Pokud rádi vyrážíte na výlety, vydat se můžete například do smaragdových dolů, nebo do chrámu panovníka Sethiho I., který se nachází v Khanaisu.

Luxusní egyptské resorty

Pokud toužíte po větší míře luxusu, vydejte se na dovolenou do Abu Dabbab nebo Port Ghalib. Tyto luxusní lokality nabízí prvotřídní hotely plné pohodlí. Letoviska jsou poměrně osamocená, takže nabízí opravdu klidnou relaxaci v objetí hojnosti a luxusu. Cestolino.cz nabízí mnoho úžasných hotelů, ze kterých je radost vybírat.

Zažijte nezapomenutelnou dovolenou v Egyptě
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here