By: Andrea Pravettoni

Nezajímá vás Egypt pouze z pozice ležení na pláži, ale rádi byste tuto zemi prozkoumali křížem krážem?

Můžete se podívat do Káhiry, což je egyptská metropole a prozkoumat citadelu s Alabastrovou mešitou Mohamada Alího, odtud uvidíte na celou Káhiru a pyramidy v Gize budete mít jako na dlani. Káhirská věž patří mezi symbol města. Navštívit pak také můžete Egyptské archeologické muzeum a na vlastní oči spatříte Tutanchamonovu pohřební výbavu a to z ryzího zlata. Nahlédnout do tváře můžete nejvýznamnějším faraonům a to ve sbírce královských mumií.

Nejstarší a největší bazar na světě je Khan-el Khalili, kde na vás dýchne ta pravá orientální atmosféra, podívat se můžete do mešity Al Azhar.

Průjezd Nilské delty je také lákavým zážitkem v Egyptě.

Určitě znáte z historie Alexandra Velikého, Ceasara, Kleopatru, pokud vás tato historie zajímá, navštivte Alexandrii.

Zajímavá je také návštěva podzemního města, kde uvidíte katakomby Kom al-Shukafa, což je důmyslné a unikátní římské pohřebiště.

Určitě lákavá zastávka je u moderní Alexandrijské knihovny, což je největší knihovna a zároveň je nejmodernější knihovnou arabského světa, užijete si zde krásné výhledy na pevnost Kajt-Bej. Ta byla postavena v 17. století a to na základech jednoho ze 7 divů světa.  Další lákavou věcí, kterou si většina turistů nenechá ujít je okruh za pyramidami.

Sakkara je metropole bývalého staroegyptského hlavního města Mennoferu, dnes je významné hlavně proto, že je zde nejbohatší egyptské archeologické naleziště. Vidět můžete Džoserovu stupňovitou pyramidu, dále pak nejstarší pyramidu na světě a také se dá sestoupit do pyramidy faraona Tetiho, navštívit pak máte možnost Mererukovu mastabu.

Největší pyramidový komplex je k vidění v Gize. Podívat se můžete na známou Sfingu, která byla vytesána z vápencové hory a je hlídačem pyramidového pole za ní. Projít a nahlédnout také můžete do papyrusové manufaktury, kde uvidíte, jak se vyrábí papyrus.

Egypt tak trochu jinak
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here