Egypt je velice oblíbenou destinací, kterou ročně navštíví miliony turistů z celého světa. Je těžké říci, zda tady jezdí lidé kvůli tomu, že se jedná o exotickou destinaci anebo chtějí poznávat něco nového, něco, co je mimo Evropu.

Proč bych měl strávit dovolenou v Egyptě?

Dovolená v Egyptě je oblíbená právě proto, že Egypt vám nabízí mnoho možností, které si v Evropě užívat nemůžete. Odpočívat u krásně azurového moře můžete i v Evropě, ale kde se můžete projet po poušti? Kde jinde můžete vidět záhadné pyramidy? A to není všechno, protože mnozí zde jezdí i kvůli potápění, protože egyptské dno patří k těm nejkrásnějším. Jen se nesmíte zaleknout, když na vašem výletě vás budou doprovázet muži se samopaly, zde je to normální a vy to nesmíte brát jako zdroj nebezpečí, ale zdroj ochrany. Sice vám bude chvíli trvat, než si na to zvyknete, ale později si to úplně přestanete uvědomovat.

Jak si objednám egyptskou specialitu či, jak se domluvím v hotelu?

Pravdou je, že v Egyptě je úředním jazykem arabština. Ale nemusíte se bát, že než se vydáte na dovolenou do Egypta, tak musíte absolvovat nějaký kurz, leda jen základy angličtiny, protože všude, kde budete potřebovat, snad s výjimkou malých tržnic se domluvíte anglicky. Na některých místech dokonce můžete použít německý či francouzský jazyk, ale raději na to nespoléhejte.

Freesally / Pixabay

Jak v Egyptě budu platit?

Měna, která je v Egyptě úřední neegyptská libra a rozhodně není problém si ji u nás vyměnit, avšak pokud máte strach, si vyměnit tuto měnu, když jí nikde jinde nepoužijete, tak stačí, když budete mít u sebe dostatek eur. Jednak na malých tržnicích mají raději eura anebo dolary, a když budete chtít zaplatit něco na hotelu, tak můžete použít kartu.

Do Egypta se na občanský průkaz nedostanete

Jediný problém, který vás před dovolenou v Egyptě čeká, jsou doklady. Protože musíte mít u sebe nejen občanský průkaz, ale také cestovní pas a ten musí být platný minimálně půl roku ještě po odjezdu z Egypta. Kromě toho záleží na tom, kde a na jak dlouho jedete, protože v Egyptě jsou jisté výjimky na dané území, kde můžete čtrnáct dní přebývat i bez víza, avšak na jakékoliv jiné anebo v případě, že z daného místa si chcete udělat výlet, už musíte mít vízum. Nejlépe je prostudovat si podmínky ještě než pojedete, abyste se ujistili, že se nijak nezměnily podmínky a podobně. Ve většině případů vyjde lépe, když si necháte vízum zhotovit, až dojedete do Egypta a to přímo na letišti, ale někteří se toho bojí, a proto si vízum vyřizují už u nás v Praze.

Egypt je země, která má turistům co nabídnout. A pokud chcete ochutnat kousek exotiky, tak se vám nabízí ta správná destinace.

Dovolená v Egyptě je určena po mladé, starší, páry, jednotlivce i skupiny přátel
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here