Dovolená v Africe patří do kategorie exotických dovolených. Afrika patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější kontinenty pro dovolenou. Není se ani čemu divit, že si získala oblibu u mnoha turistů z celého světa. Afrika – dovolená nabízí nespočet možností, jak dovolenou prožít.

africaV Africe můžete prožít dovolenou relaxační u pobřeží Středozemního moře či moře Rudého. Zvolit si také můžete dovolenou ve formě poznávacího zájezdu. Pokud Vás přitahuje dovolená v konkrétním státě Afriky, tak se můžete vydat i tam. Afrika vám poskytne poznání svého krásného kontinentu a jeho letovisek s ojedinělou atmosférou. Pestrá nabídka zaujme každého, ať už touží po dobrodružství či jen po relaxaci.

Kdo Afriku jednou navštíví, rád se tam vrací. Zůstává v něm ta magická atmosféra, veze si domů z dovolené kouzlo Afriky. Afrika jako kontinent se může pyšnit několika místy, které mohou být nazývány rájem na zemi. Právě zde jsou postaveny nejluxusnější hotelové resorty. Právě v Africe můžete prožít svou dovolenou snů.

Turistické informace o Africe

Afrika je třetím největším kontinentem na světě. Ze západu omývá Afriku Atlanský oceán. Na východě omývá Afriku oceán Indický. Od Evropy je Afrika oddělená Středozemním mořem a Giblartarským průlivem. Od Asie odděluje Afriku Rudé moře a Suezský průplav.

Velkou část Afriky tvoří pouště (Sahara, Kalahari), polopouště a savany. V centrální části Afriky se pak nachází deštné pralesy. Vzhledem ke složení obyvatelstva se Africe často přezdívá „černý kontinent“. Afrika je dnes považována za kolébku, odkud vyšel člověk. Právě z Afriky se člověk rozšířil do ostatních koutů světa.

Africe náleží ostrov Madagaskar, Somálský poloostrov a Guinejský záliv. Povrch Afriky tvoří náhorní plošiny, pánve, pouště, pohoří a mnoho sopek. Nejznámější, pohořím je Kilimandžáro. Dále v Africe najdeme Dračí hory a pohoří Atlas. Afrika leží na litosférických deskách. Hranici mezi litosférickými deskami tvoří středoafrická příkopová propadlina a v ní se nacházejí jezera Malawi a Tanganika.

Počasí v Africe

O počasí se o dovolené bát rozhodně nemusíte. Afrika je nejteplejším kontinentem na zeměkouli. Déšť je tady velmi výjimečný. Z Afriky se vrátíte do bronzova opálení. Jen si dejte pozor, ať nechytnete úpal. Vyplatí se vzít si sebou na dovolenou do Afriky opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem.

Co udělat před odjezdem na dovolenou do Afriky

afJedete-li do Afriky na dovolenou poprvé, je třeba ještě před odjezdem vědět, kde začít svou dovolenou Afrika. Je fajn připravit si dopředu plán co lze podniknout a jak si co nejlépe užít vaši dovolenou. Hlavním pravidlem je: dejte si na vše dostatek času. Vytvořte si seznam toho, co chcete vidět. Afrika je země, která Vám nabídne nejen koupání v moři, ale i možnost návštěvy exotického safari.

Pokud vás láká koupání v moři, tak si pořiďte dovolenou v severní Africe. Právě zde se nachází Egypt, Tunisko a Maroko. Tři nejnavštěvovanější destinace, kde dovolená znamená především odpočinek, relaxaci a koupání v moři. Ve většině případu je dovolená trávená v těchto destinacích zajištěná formou all inclusive. Díky tomuto programu prožijete, opravdu bezstarostnou Afrika dovolenou.

Dovolená v Africe plná exotiky, pohody a překvapení
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here