Bez cestovního pojištění se dovolená může prodražit

Dovolená v zahraničí, na kterou jste se dlouho těšili, se může velmi snadno změnit v nepěknou vzpomínku na celý život. Z úschovny vám mohou ukrást zavazadla, váš čtyřnohý mazlíček pokouše zahraničního turistu nebo si hned druhý den komplikovaně zlomíte nohu.

Jednání s úřady přitom mnohdy není ten nejhorší starost, kterou v podobném případě máte. Stejně tak to nemusí být ani krátkodobé zdravotní komplikace. Kromě zkažené nálady a pochroumaného zdraví si ale můžete domů dovézt i dluhy, které budete splácet klidně ještě deset let.

Některé náročnější lékařské úkony a několikadenní pobyt v nemocnici vás mohou vyjít i na milion korun. Podobně vysokou částku po vás může vymáhat i kdokoliv, koho jste zranili, poškodili mu majetek nebo způsobili finanční újmu. To je poměrně vysoká cena za nepodařenou dovolenou a smůlu, kterou jste měli, ne?

Vyberte si pojištění na míru

Proti všem těmto rizikům vás může ochránit cestovní pojištění. To sice mnoha cestovatelům může přijít zbytečné – většinou ale jen do okamžiku, kdy litují, že jej nemají.

Sjednat cestovní pojištění přitom není nic náročného. Nabídka produktů je široká a době internetových srovnávačů ani není nutné navštěvovat stránky jednotlivých pojišťoven. Stačí zadat základní údaje o vaší zahraniční dovolené a objeví se vám nabídky, ze kterých si můžete vybírat jak podle ceny, tak podle výše pojistného krytí.

Bez cestovního pojištění se dovolená může prodražit
Hodnocení článku

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *